Powitanie

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Michałowicach (woj. małopolskie)

UNICEF

UNICEF

 

 

 

LALECZKI UNICEF

 

 

Do tej pory otrzymaliśmy ponad 10 pięknych i kolorowych lalek. Wiemy, że jeszcze kilka jest w trakcie prac wykończeniowych. Cieszymy się, że akcja cieszy się powodzeniem, szczególnie wśród uczniów SP. Zachęcamy wszystkich do tworzenia szmacianych „dzieł sztuki”.


Od 26 stycznia chcemy zorganizować wystawę LALECZEK UNICEF powstałych w naszej szkole.

29 stycznia zostanie przeprowadzona aukcja.  Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).


W dalszym etapie przeprowadzimy konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”.  Zwycięska praca będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę wśród wszystkich szkół UNICEF. Nagrodą jest koncert Majki  Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu Wszystkie Kolory Świata. Konkurs będzie odbywał się między 2 a 16 marca 2015r.


Zaproszenie na warsztaty dla rodziców nastolatków

 

 

 

Zaproszenie na warsztaty dla rodziców nastolatków


Czas szybko mija, zwłaszcza gdy jest się rodzicem. Dzieci dorastają i choć trudno się z tym pogodzić, wiele się zmienia. To co kiedyś fascynowało Wasze dziecko, jako przedszkolaka dziś jest dla niego „obciachem”. Zamiast czułości, chce izolacji, zamiast bliskości wybiera wolność. Jeżeli obserwujecie to w relacji z Waszym dzieckiem to znaczy, że nadszedł czas dojrzewania, ale też czas na Was, żeby również „dorosnąć”. Do czego? Właśnie do bycia rodzicem dorastającego człowieka, który czego innego oczekuje od swoich rodziców niż kilka lat temu.

Kiedyś radosny berbeć, teraz zachmurzony „obcy”, któremu trudno dogodzić i który staje się coraz bardziej zamknięty, coraz trudniej go zrozumieć. Czas dorastania dziecka to jeden z trudniejszych okresów w życiu człowieka jako jednostki, ale też całej rodziny.  Często rodzice przestają sobie radzić w tym czasie. Dobrze jeżeli poszukują pomocy, żeby nie stracić kontaktu z dzieckiem, zrozumieć jego potrzeby lub w ogóle zbudować z nim relację. Najgorsze co można w tym okresie zrobić, to poddać się, odpuścić lub zmuszać dziecko siłą do posłuszeństwa.

Właśnie dla rodziców dorastających dzieci przygotowaliśmy warsztaty uczące, jak na nowo zbudować relacje z nastolatkiem, zrozumieć dziecko, poznać swoje emocje oraz znaleźć wsparcie nie tylko ze strony specjalistów, ale też rodziców będących w podobnej sytuacji, przeżywających podobne emocje. Nie od dziś wiadomo, że w grupie raźniej!

 

W programie warsztatów między innymi:


-charakterystyka okresu dojrzewania;

-komunikacja z nastolatkiem;

-jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały i jak słuchać, żeby z nami rozmawiały;

-nauka twórczego rozwiązywania problemu z nastolatkiem;

-jakie potrzeby mają nastolatki, czego potrzebują od rodziców;

-wytyczanie granic w stosunkach z nastolatkami;

-poszerzanie wiedzy o profilaktyce i sposobach pomocy nastolatkowi;

-czym zastąpić „poważną rozmowę”?

 

Zapraszamy wszystkich Rodziców z gminy Michałowice.


Warsztaty odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca (pierwsze spotkanie 26.01.2015 r.) w Zespole Szkół w Michałowicach w sali nr 119, od godziny 17.00 do 20.00.

Warsztaty prowadzą psycholog Anna Kowalska oraz Agnieszka Kaźmierak.


Konieczne zapisy u pedagoga szkolnego ZS w Michałowicach

 

nr tel. (12) 388-50-16


Serdecznie zapraszam

Anna Kowalska

Chór ZS w Michałowicach - płyta

 

 

Zbieraj nakrętki

 

Samorząd Uczniowski SP ogłasza zbiórkę  plastikowych  nakrętek. Zbiórka trwać będzie przez  cały rok szkolny.

 

Zbierając plastikowe nakrętki nie tylko pomagamy przyrodzie, ale również niepełnosprawnym dzieciom,  bowiem dochód w całości przeznaczany jest dla nich na zakup  sprzętu rehabilitacyjnego.

Wszawica

 

 

Wszawica – problem, który może dotknąć każdego

 

Dla wyeliminowania wszy niezwykle ważne jest regularne sprawdzanie czystości głowy dziecka. W razie zaobserwowania pasożytów należy niezwłocznie poinformować o tym szkołę, gdyż tylko dezynfekcja głów przeprowadzona w całej klasie pozwoli usunąć problem.

 

Poniżej podajemy linki do stron, jak rozpoznać i radzić sobie z wszawicą:

 

http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/wszawica-znow-pojawila-sie-w-szkolach-i-przedszkolach/mfl84

http://problem-z-glowy.pl/

http://pokonajwszy.pwn.pl/

Jasełka Cieszyńskie 2015

 

 

 

 

Jasełka Cieszyńskie 2015

 


23 stycznia 2015 roku będzie organizowany wyjazd do Cieszyna na Jasełka Tradycyjne, Kalwarii Zebrzydowskiej /Ruchoma Szopka/, Strumienia /Żywe  Betlejem/.

Koszt  wyjazdu to 55 zł./dowóz i bilet/

Przyjmujemy zgłoszenia zainteresowanych uczniów do końca października 2014 r.

               

Zapraszamy


Ks. Rafał Żelazny

Beata Robak

Nowa inicjatywa Instytutu Strumiłły

 

 

Nowa inicjatywa Instytutu Strumiłły - Quest śladem chłopców malowanych na trasie Książniczki – Michałowice.

Quest to nieoznakowana trasa turystyczna, na której odgadujemy wierszowane zagadki, by na końcu trasy odnaleźć ukryty „Skarb”. Questy łączą w sobie elementy podchodów i gier terenowych. Jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź turystyki indywidualnej dla osób spragnionych przygód i żywego kontaktu z historią i przyrodą.

W ramach obchodów 100-lecia I wojny światowej, które organizuje Małopolski Instytut Kultury, Stowarzyszenie Instytut Strumiłły zrealizowało projekt pn. Quest śladem chłopców

malowanych.

W ramach naszego projektu odbyły się warsztaty stacjonarne dla młodzieży gimnazjalnej na temat I wojny światowej oraz poszukiwania śladów historii lokalnej, jak również warsztaty w terenie przy projektowaniu trasy.
Następnie młodzież zaproponowała pierwszą wersję tekstu, która następnie została poddana redakcji i uzupełnieniu przez członków Instytutu Strumiłły.


Quest śladem chłopców malowanych poprowadzony jest śladami I wojny światowej przez gminy Michałowice i Zielonki. Szlak ma swój początek w centrum Książniczek, przed dawnym dworem Strumiłłów. Następnie trasa przebiega przez Las Młodziejowski, obok pozycji polowej wojsk austriackich Bosutów-Dziekanowice z czasów I wojny światowej. Kolejnym punktem jest miejscowość Boleń z dworkiem zaprojektowanym przez Jana Matejkę dla córki, a quest ma swój koniec w Michałowicach-Komorze przy obelisku znajdującym się w miejscu dawnej komory celnej i szlabanu granicznego pomiędzy zaborami rosyjskim i austriackim.


Na trasie questu spotykamy się z ciekawymi zabytkami, historycznymi postaciami i piękną przyrodą.

Cała trasa liczy 8,5 km w obydwie strony, ma charakter terenowo-szosowy, a duża jej część przebiega przez las. Na quest można się wybrać samochodem, zostawiając go w centrum Książniczek lub autobusem MPK. Ta druga opcja pozwala na powrót do Krakowa z końca trasy bez konieczności powrotu tą samą drogą do Książniczek po samochód.

Oficjalne uruchomienie questu nastąpiło 6 sierpnia 2014 roku w Michałowicach, podczas uroczystych obchodów przemarszu I Kompanii Kadrowej. Ulotki questu można dostać w sklepie w Książniczkach (w remizie OSP), w urzędzie gminy Michałowice, a w wersji elektronicznej można pobrać ze strony www.strumillo.org.pl/quest

Mamy nadzieję, że opracowany w ramach projektu quest stanie się doskonałą okazją do rodzinnych, szkolnych a przede wszystkim osobistych lekcji historii i patriotyzmu.


Partner:

 

Obrazy newsów: str2.jpg

Obrazy newsów: str1.jpg

 

Nauka pływania w roku szkolnym 2014/15

Nauka pływania w roku szkolnym 2014/15

 

 

 

 

W tym  roku szkolnym kontynuujemy naukę i doskonalenie pływania dla uczniów Szkoły Podstawowej.


Na pierwszym zebraniu  - 18.09.2014r. Rodzice, których dzieci będą uczestniczyć w nauce pływania w roku szkolnym 2014/15 będą zobowiązani  zapoznać się z regulaminami (dostępne poniżej), podpisać deklarację i wpłacić kwotę 270zł – opłata z I semestr (13 wyjazdów). Wpłata i podpis u wychowawcy.

 

 

Wyjazdy:


Uczniowie klas 1-szych, 2ab- poniedziałki: 

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

 

Uczniowie klas 3ab i 4-6 oraz 1B GIM wtorki:

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

 

Pierwszy wyjazd:

grupa poniedziałkowa: 29.09.2014r.


grupa wtorkowa: 30.09.2014r.


 

 


 Rodzice i uczniowie zobowiązani są zapoznać się z regulaminami:

 

 

 

* Regulamin dotyczący wyjazdów uczniów na basen

 

* Regulamin pływalni w Miechowie

 


Dziękuję

A.Puchalska


Wygenerowano w sekund: 3.34