Witaj na stronie Zespo逝 Szk馧 w Micha這wicach (woj. ma這polskie)

ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY !!

Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zu篡te lub uszkodzone telefony zostan przekazane do profesjonalnego recyklingu.

Przypominamy, 瞠 zu篡te, uszkodzone telefony komórkowe zawieraj metale ci篹kie takie jak oów oraz kadm i s zagro瞠niem dla naszego 鈔odowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Do 14 listopada 2014r. samorz康 uczniowski przeprowadzi w鈔ód
                         uczniów zbiórk zu篡tych, starych telefonów komórkowych bez
                            baterii. Stan techniczny telefonów nie ma 瘸dnego znaczenia. Telefon nie musi by sprawny i mo瞠 by uszkodzony

Zu篡te telefony prosimy przynie嗆 i przekaza
Klaudii Tochowicz lub Paulinie Calik z kl.2a gim.

Zbieraj nakr皻ki

Samorz康 Uczniowski SP og豉sza zbiórk  plastikowych  nakr皻ek. Zbiórka trwa b璠zie przez  ca造 rok szkolny.

Zbieraj帷 plastikowe nakr皻ki nie tylko pomagamy przyrodzie, ale równie niepe軟osprawnym dzieciom,  bowiem dochód w ca這軼i przeznaczany jest dla nich na zakup  sprz皻u rehabilitacyjnego.

Wszawica

Wszawica – problem, który mo瞠 dotkn望 ka盥ego

Dla wyeliminowania wszy niezwykle wa積e jest regularne sprawdzanie czysto軼i g這wy dziecka. W razie zaobserwowania paso篡tów nale篡 niezw這cznie poinformowa o tym szko喚, gdy tylko dezynfekcja gów przeprowadzona w ca貫j klasie pozwoli usun望 problem.

Poni瞠j podajemy linki do stron, jak rozpozna i radzi sobie z wszawic:

PLANETARIUM 印﹖KIE

to cel kolejnej wycieczki organizowanej w ramach

Szkolnego Ko豉 Turystycznego

w listopadzie/sobota/

Koszt  45 z.  Zapisy do 10 XI 2014r.

Zapraszam ch皻nych uczniów klas 4-6 Szk. Podst. i 1-3  Gimnazjum.

Beata Robak

Jase趾a Cieszy雟kie 2015

23 stycznia 2015 roku b璠zie organizowany wyjazd do Cieszyna na Jase趾a Tradycyjne, Kalwarii Zebrzydowskiej /Ruchoma Szopka/, Strumienia /砰we  Betlejem/.

Koszt  wyjazdu to 55 z./dowóz i bilet/

Przyjmujemy zg這szenia zainteresowanych uczniów do ko鎍a pa寮ziernika 2014 r.

Ks. Rafa 疾lazny

Beata Robak

Nowa inicjatywa Instytutu Strumi陶y

Nowa inicjatywa Instytutu Strumi陶y - Quest 郵adem ch這pców malowanych na trasie Ksi捫niczki – Micha這wice.

Quest to nieoznakowana trasa turystyczna, na której odgadujemy wierszowane zagadki, by na ko鎍u trasy odnale潭 ukryty „Skarb”. Questy 陰cz w sobie elementy podchodów i gier terenowych. Jest to dynamicznie rozwijaj帷a si ga陰 turystyki indywidualnej dla osób spragnionych przygód i 篡wego kontaktu z histori i przyrod.

W ramach obchodów 100-lecia I wojny 鈍iatowej, które organizuje Ma這polski Instytut Kultury, Stowarzyszenie Instytut Strumi陶y zrealizowa這 projekt pn. Quest 郵adem ch這pców

malowanych.

W ramach naszego projektu odby造 si warsztaty stacjonarne dla m這dzie篡 gimnazjalnej na temat I wojny 鈍iatowej oraz poszukiwania 郵adów historii lokalnej, jak równie warsztaty w terenie przy projektowaniu trasy.
Nast瘼nie m這dzie zaproponowa豉 pierwsz wersj tekstu, która nast瘼nie zosta豉 poddana redakcji i uzupe軟ieniu przez cz這nków Instytutu Strumi陶y.

Quest 郵adem ch這pców malowanych poprowadzony jest 郵adami I wojny 鈍iatowej przez gminy Micha這wice i Zielonki. Szlak ma swój pocz徠ek w centrum Ksi捫niczek, przed dawnym dworem Strumi陶ów. Nast瘼nie trasa przebiega przez Las M這dziejowski, obok pozycji polowej wojsk austriackich Bosutów-Dziekanowice z czasów I wojny 鈍iatowej. Kolejnym punktem jest miejscowo嗆 Bole z dworkiem zaprojektowanym przez Jana Matejk dla córki, a quest ma swój koniec w Micha這wicach-Komorze przy obelisku znajduj帷ym si w miejscu dawnej komory celnej i szlabanu granicznego pomi璠zy zaborami rosyjskim i austriackim.

Na trasie questu spotykamy si z ciekawymi zabytkami, historycznymi postaciami i pi瘯n przyrod.

Ca豉 trasa liczy 8,5 km w obydwie strony, ma charakter terenowo-szosowy, a du瘸 jej cz窷 przebiega przez las. Na quest mo積a si wybra samochodem, zostawiaj帷 go w centrum Ksi捫niczek lub autobusem MPK. Ta druga opcja pozwala na powrót do Krakowa z ko鎍a trasy bez konieczno軼i powrotu t sam drog do Ksi捫niczek po samochód.

Oficjalne uruchomienie questu nast徙i這 6 sierpnia 2014 roku w Micha這wicach, podczas uroczystych obchodów przemarszu I Kompanii Kadrowej. Ulotki questu mo積a dosta w sklepie w Ksi捫niczkach (w remizie OSP), w urz璠zie gminy Micha這wice, a w wersji elektronicznej mo積a pobra ze strony www.strumillo.org.pl/quest

Mamy nadziej, 瞠 opracowany w ramach projektu quest stanie si doskona陰 okazj do rodzinnych, szkolnych a przede wszystkim osobistych lekcji historii i patriotyzmu.

Partner:

Obrazy newsów: str2.jpg

Obrazy newsów: str1.jpg

Nauka p造wania w roku szkolnym 2014/15

W tym  roku szkolnym kontynuujemy nauk i doskonalenie p造wania dla uczniów Szko造 Podstawowej.

Na pierwszym zebraniu  - 18.09.2014r. Rodzice, których dzieci b璠 uczestniczy w nauce p造wania w roku szkolnym 2014/15 b璠 zobowi您ani  zapozna si z regulaminami (dost瘼ne poni瞠j), podpisa deklaracj i wp豉ci kwot 270z – op豉ta z I semestr (13 wyjazdów). Wp豉ta i podpis u wychowawcy.

Wyjazdy:

Uczniowie klas 1-szych, 2ab- poniedzia趾i:

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

Uczniowie klas 3ab i 4-6 oraz 1B GIM wtorki:

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

Pierwszy wyjazd:

grupa poniedzia趾owa: 29.09.2014r.

grupa wtorkowa: 30.09.2014r.

Rodzice i uczniowie zobowi您ani s zapozna si z regulaminami:

* Regulamin dotycz帷y wyjazdów uczniów na basen

* Regulamin p造walni w Miechowie

Dzi瘯uj