Powitanie

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Michałowicach (woj. małopolskie)

Wszawica

 

 

Wszawica – problem, który może dotknąć każdego

 

Dla wyeliminowania wszy niezwykle ważne jest regularne sprawdzanie czystości głowy dziecka. W razie zaobserwowania pasożytów należy niezwłocznie poinformować o tym szkołę, gdyż tylko dezynfekcja głów przeprowadzona w całej klasie pozwoli usunąć problem.

 

Poniżej podajemy linki do stron, jak rozpoznać i radzić sobie z wszawicą:

 

http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/wszawica-znow-pojawila-sie-w-szkolach-i-przedszkolach/mfl84

http://problem-z-glowy.pl/

http://pokonajwszy.pwn.pl/

PLANETARIUM ŚLĄSKIE

 

 

 

PLANETARIUM ŚLĄSKIE


to cel kolejnej wycieczki organizowanej w ramach


Szkolnego Koła Turystycznego


w listopadzie/sobota/

 

Koszt  45 zł.  Zapisy do 10 XI 2014r.


Zapraszam chętnych uczniów klas 4-6 Szk. Podst. i 1-3  Gimnazjum.

 

Beata Robak

Jasełka Cieszyńskie 2015

 

 

 

 

Jasełka Cieszyńskie 2015

 


23 stycznia 2015 roku będzie organizowany wyjazd do Cieszyna na Jasełka Tradycyjne, Kalwarii Zebrzydowskiej /Ruchoma Szopka/, Strumienia /Żywe  Betlejem/.

Koszt  wyjazdu to 55 zł./dowóz i bilet/

Przyjmujemy zgłoszenia zainteresowanych uczniów do końca października 2014 r.

               

Zapraszamy


Ks. Rafał Żelazny

Beata Robak

Nowa inicjatywa Instytutu Strumiłły

 

 

Nowa inicjatywa Instytutu Strumiłły - Quest śladem chłopców malowanych na trasie Książniczki – Michałowice.

Quest to nieoznakowana trasa turystyczna, na której odgadujemy wierszowane zagadki, by na końcu trasy odnaleźć ukryty „Skarb”. Questy łączą w sobie elementy podchodów i gier terenowych. Jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź turystyki indywidualnej dla osób spragnionych przygód i żywego kontaktu z historią i przyrodą.

W ramach obchodów 100-lecia I wojny światowej, które organizuje Małopolski Instytut Kultury, Stowarzyszenie Instytut Strumiłły zrealizowało projekt pn. Quest śladem chłopców

malowanych.

W ramach naszego projektu odbyły się warsztaty stacjonarne dla młodzieży gimnazjalnej na temat I wojny światowej oraz poszukiwania śladów historii lokalnej, jak również warsztaty w terenie przy projektowaniu trasy.
Następnie młodzież zaproponowała pierwszą wersję tekstu, która następnie została poddana redakcji i uzupełnieniu przez członków Instytutu Strumiłły.


Quest śladem chłopców malowanych poprowadzony jest śladami I wojny światowej przez gminy Michałowice i Zielonki. Szlak ma swój początek w centrum Książniczek, przed dawnym dworem Strumiłłów. Następnie trasa przebiega przez Las Młodziejowski, obok pozycji polowej wojsk austriackich Bosutów-Dziekanowice z czasów I wojny światowej. Kolejnym punktem jest miejscowość Boleń z dworkiem zaprojektowanym przez Jana Matejkę dla córki, a quest ma swój koniec w Michałowicach-Komorze przy obelisku znajdującym się w miejscu dawnej komory celnej i szlabanu granicznego pomiędzy zaborami rosyjskim i austriackim.


Na trasie questu spotykamy się z ciekawymi zabytkami, historycznymi postaciami i piękną przyrodą.

Cała trasa liczy 8,5 km w obydwie strony, ma charakter terenowo-szosowy, a duża jej część przebiega przez las. Na quest można się wybrać samochodem, zostawiając go w centrum Książniczek lub autobusem MPK. Ta druga opcja pozwala na powrót do Krakowa z końca trasy bez konieczności powrotu tą samą drogą do Książniczek po samochód.

Oficjalne uruchomienie questu nastąpiło 6 sierpnia 2014 roku w Michałowicach, podczas uroczystych obchodów przemarszu I Kompanii Kadrowej. Ulotki questu można dostać w sklepie w Książniczkach (w remizie OSP), w urzędzie gminy Michałowice, a w wersji elektronicznej można pobrać ze strony www.strumillo.org.pl/quest

Mamy nadzieję, że opracowany w ramach projektu quest stanie się doskonałą okazją do rodzinnych, szkolnych a przede wszystkim osobistych lekcji historii i patriotyzmu.


Partner:

 

Obrazy newsów: str2.jpg

Obrazy newsów: str1.jpg

 

Nauka pływania w roku szkolnym 2014/15

Nauka pływania w roku szkolnym 2014/15

 

 

 

 

W tym  roku szkolnym kontynuujemy naukę i doskonalenie pływania dla uczniów Szkoły Podstawowej.


Na pierwszym zebraniu  - 18.09.2014r. Rodzice, których dzieci będą uczestniczyć w nauce pływania w roku szkolnym 2014/15 będą zobowiązani  zapoznać się z regulaminami (dostępne poniżej), podpisać deklarację i wpłacić kwotę 270zł – opłata z I semestr (13 wyjazdów). Wpłata i podpis u wychowawcy.

 

 

Wyjazdy:


Uczniowie klas 1-szych, 2ab- poniedziałki: 

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

 

Uczniowie klas 3ab i 4-6 oraz 1B GIM wtorki:

wyjazd o godz.13.30, powrót ok. godz.16.30.

 

Pierwszy wyjazd:

grupa poniedziałkowa: 29.09.2014r.


grupa wtorkowa: 30.09.2014r.


 

 


 Rodzice i uczniowie zobowiązani są zapoznać się z regulaminami:

 

 

 

* Regulamin dotyczący wyjazdów uczniów na basen

 

* Regulamin pływalni w Miechowie

 


Dziękuję

A.Puchalska


Wygenerowano w sekund: 0.41