Szlakiem Orlich Gniazd – wycieczka klas czwartych

8 października klasy 4a, 4b i 4c wybrały się na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Na początku odwiedziliśmy ruiny Zamku Pilcza w miejscowości Smoleń. Położone na terenie rezerwatu przyrody, pozostałości zamku są jedną z najbardziej malowniczych i atrakcyjnie położonych warowni na Szlaku Orlich Gniazd. Z wieży zamkowej uczniowie mogli dostrzec w oddali kolejny etap podróży – Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Zamek Ogrodzieniec to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Mury budowli postawiono, wykorzystując naturalne fantazyjne formy skalne. Po przejściu zamkowej trasy zwiedzania i krótkiej przerwie na posiłek, uczniowie klas czwartych udali się na Pustynię Błędowską, by jeszcze choć na chwilkę poczuć się jak na wakacyjnej piaszczystej plaży.