„Kalejdoskop Matematyczny” z Politechniką Krakowską

20 March 2019

20 Mar 13:46

Szanowni Rodzice!

Nie od dziś wiadomo, że jednym z przedmiotów uważanych przez uczniów za bardzo trudny jest matematyka, choć uważana za matkę wszystkich nauk. Aby przedmiot ten nie odstraszał, żeby uczniowie go oswoili, zrozumieli a może wręcz polubili- proponujemy ciekawą formę zajęć dodatkowych. Za rok przecież czeka uczniów egzamin , który stanie się  przepustką do dobrych szkół. Już teraz czas na działanie.

Mamy na to pomysł- Kalejdoskop Matematyczny!

W ramach współpracy Gminy Michałowice z Politechniką Krakowską uczniowie klas siódmych wezmą udział w cyklu warsztatów matematycznych, prowadzonych na Politechnice. Przekonają się , jak wygląda, jak działa uczelnia wyższa, czym ta osławiona matematyka wyższa  jest i jak można ją poznawać w niestandardowy, przyjazny sposób.

Wyjazdy na uczelnię są całkowicie bezpłatne!   Zajęcia odbędą się w godzinach od  10.00 do ok 15.00, z transportem spod Urzędu Gminy w Michałowicach,  przekąskami w przerwie, a nawet obiadem.

Terminy wyjazdów  to:  30 marca, i 27 kwietnia 2019r (są to soboty)

Na podsumowanie –  25 maja 2019r Politechnika Krakowska przyjeżdża do  Michałowic!  W tym dniu warsztaty odbędą się w Publicznej Bibliotece w Michałowicach. Na ten dzień- dzień święta matematyki zapraszamy również Państwa- dorosłe osoby, rodziców, dziadków, sąsiadów, seniorów. Zajęcia będą wspólne – dorosłych i uczniów.  Zapowiada się naprawdę dobra zabawa i okazja do zintegrowania się, nie tylko rodzinnego.

Aby uczeń mógł wziąć udział w projekcie,  należy wypełnić dokumenty  przekazane przez wychowawcę i  złożyć je do szkolnych opiekunów  projektu. Termin złożenia- 25 marca br. (poniedziałek)

Opiekunami całego projektu  w Szkole Podstawowej w Michałowicach są panie: Agnieszka Puchalska i Edyta Socha.

Dokumenty do pobrania:

1. Informacja o projekcie.
    2. Regulamin rekrutacji wraz z załącznikami.
    3. Formularz zgłoszeniowy dla osoby dorosłej.
    4. Formularz zgłoszeniowy dla ucznia.