-

00:00

  ODBLASKOWA SZKOŁA

  SINGLE EVENT

  event takes place

  ODBLASKOWA SZKOŁA

  18 September 2019

  Zajęcia dodatkowe

  Uczniowie z klas 1 – 3 wzięli udział w zajęciach dodatkowych dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Dzieci odpowiadały na pytania z quizu, rozwiązywały krzyżówki, rozpoznawały znaki drogowe.

  Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia….

  O bezpieczeństwie można opowiadać, ale co najlepiej działa na dzieci (i to dzieci w wieku wczesnoszkolnym)? Działanie i doświadczania!

  Klasa 2a wybrała się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Utrwalali zasady poruszania się po drodze. Wykonywali praktyczne ćwiczenia w terenie – samodzielne przechodzenie przez jezdnię, przejście z sygnalizacją świetlną, rozpoznawanie znaków drogowych.

  Dzień Chłopca – świętujemy w kinie

  Klasy drugie w ramach świętowania Dnia Chłopca, wybrały się na wycieczkę do kina. Choć na miejscu okazało się, że na film przyjechało bardzo dużo szkół, uczniowie z Michałowic byli  baaaardzo widoczni 😊.

  Dzień Chłopca w klasie 5b

  W dniu 30 października klasa 5b świętowała Dzień Chłopaka. Były życzenia, słodkości i prezenty …i oczywiście odblaski!

  Spotkanie z Policjantem

  We wrześniu klasy pierwsze miały wyjątkowego gościa. Odwiedziła ich pani Policjantka, która w przystępny sposób opowiedziała o bezpieczeństwie. Dzieci utrwaliły zasady poruszania się przy drodze, odpowiadały na pytania związane z sygnalizacją świetlną. Utrwaliły sobie podstawowe znaki, zwłaszcza te, które można spotkać przy przejściu dla pieszych. Na koniec, dzieci zasypały Policjantkę wieloma pytaniami, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał.
  W ramach niespodzianki wszyscy uczniowie dostali w prezencie kolorowe odblaski, które wywołały wiele radości.

  Lekcja wychowawcza w plenerze

  30 września w ramach programu Odblaskowa Szkoła w klasach 5a i 5b odbyła się plenerowa lekcja wychowawcza: Jestem widoczny na drodze.  Uczniowie , pod opieką wychowawców, poszli do pizzerii a przy okazji przypomnieli sobie znajomość zasad bezpiecznego zachowania się podczas wycieczek szkolnych.

  Odblaskowe rozgrywki sportowe

  Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie brali udział w inicjatywach związanych z Odblaskowa Szkołą. Postanowili rozegrać mecz, który skutecznie zachęci do noszenia odblasków.

  Odblaskowa lekcja wychowania fizycznego

  Kto powiedział, że w kamizelkach można poruszać się tylko przy drodze? Starsze klasy postanowiły „świecić przykładem”, również podczas lekcji wychowania fizycznego.

  Te niecodzienne zajęcia wywołały dużo uśmiechu i zabawy. Dzieci chętnie wykonywały ćwiczenia, prężąc się, skacząc i rozciągając! 😊

   

   

  Wszystkie zdjęcia z tej strony w oryginalnych rozmiarach znajdziecie w GALERII.