Kalendarz

Luty 2018

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Dojazd

BIP

bip

Zerówki

 

 

 

 

 

ZALETY NASZYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH:


 • Zajęcia programowe w godz. 8.00 - 13.30;
 • Odrębne zajęcia świetlicowe tylko dla dzieci z klas 0 w godz. 13:30 - 15:30 w sali zerówki, a następnie po odjeździe autobusu szkolnego zajęcia na świetlicy ogólnej (na parterze) w godz. 15:30 - 18:00.
 • Rytmika i opieka logopedyczna;
 • Cotygodniowa lekcja języka angielskiego pełna gier i zabaw;
 • Bajkoterapia;
 • Łagodne wejście w okres szkolny po ukończeniu zerówki;
 • Stołówka szkolna (możliwość wykupienia obiadów abonamentowych);
 • Możliwość zorganizowania zajęć dodatkowych w zależności od propozycji rodziców;
 • Porady pedagoga i psychologa szkolnego dla dzieci i rodziców;
 • Atestowany plac zabaw;
 • Odpłatne zajęcia na basenie raz w miesiącu. 

 

 

REGULAMIN ZERÓWEK tutaj

 

Rok szkolny 2015/2016 - Oddział Przedszkolny - podział na grupy


 


 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/17

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWCE

 

W dniu 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej akademii. Po zakończeniu części artystycznej w salach przedszkolnych odbyły się zajęcia podczas, których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji z historii naszego kraju. Oglądały filmiki „Polak mały” oraz „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Poznawały symbole narodowe, słuchały i śpiewały hymn Polski, wykonywały kotyliony, godła oraz flagi w barwach ojczystych. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.


 


 

 

 

WYCIECZKA DO CENTRUM KIJÓW NA SPEKTAKL „JAŚ I MAŁGOSIA”

 

W środę 9 października wyruszyliśmy na wycieczkę do Centrum Kijów na przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia”.  Była to znana ludowa bajka braci Grimm o urokliwej narracji w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Edukacji „In-Art.”. Spektakl obfitował w liczne piosenki i wzruszające ballady. Wzbogacony był sugestywnymi kostiumami, które w połączeniu z maskami stworzyły ciekawą plastykę przedstawienia. Piękna scenografia wprowadziła małych widzów w magiczny świat teatru. Dzieci z zainteresowaniem śledziły kolejne przygody Jasia i jego siostry Małgosi. Z przejęciem obserwowały to co działo się na scenie, spontanicznie reagując na wzruszające, dowcipne i pouczające perypetie bohaterów.


 


 

ŚWIĘTO  PATRONA  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 21 października  przedszkolaki uczciły Święto Patrona Szkoły Podstawowej Świętego Jana Pawła II. Wychowawczynie zapoznały dzieci z postacią naszego Patrona. Dzieci oglądały filmy: „Karol, który został świętym” oraz „Święty Jan Paweł II” przypominające najważniejsze wydarzenia z życia naszego wielkiego rodaka. Kolorowały ilustracje związane z życiem oraz działalnością Jana Pawła II oraz rozkoszowały się pysznymi kremówkami.


  

 

DZIEŃ CHŁOPCA W ZERÓWCE.

 

Piątek 30 września był dniem szczególnym ponieważ we wszystkich grupach odbył się Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki.


 


 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/16

 


 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

 

Dnia 23 czerwca 2016r.odbyło się uroczyste zakończenie roku w oddziale przedszkolnym. Część oficjalną rozpoczął pan Dyrektor Jarosław Kozłowski, który podsumował rok pracy w zerówce oraz złożył dzieciom wakacyjne życzenia. Przedszkolaki z grup: A, B i C pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały część artystyczną. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze dotyczące pożegnania przedszkola oraz zbliżających się wakacji. Grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia taneczne wystąpiła w układzie choreograficznym przygotowanym pod kierunkiem pani Dagmary Banachiewicz. Po części artystycznej odbyły się spotkania w salach przedszkolnych, gdzie wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy i nagrody książkowe oraz życzyły udanych wakacji.


 


 

OLIMPIADA  SPORTOWA  PRZEDSZKOLAKÓW  W  WIĘCŁAWICACH

 

Dnia 14 czerwca wszystkie nasze przedszkolaki wyruszyły do Więcławic, aby uczestniczyć w VII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Na wstępie odbyła się defilada zawodników, prezentacja szkół i przedszkoli oraz okrzyki powitalne. Następnie  uczestników sportowych zmagań powitała  dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Wołek zapalając olimpijski znicz uroczyście otworzyła zawody. Drużyny przedszkolaków składały się z 6 zawodników i brały udział w 8 konkurencjach sprawnościowo – zręcznościowych. Gorąca atmosfera była nie tylko na parkiecie sali gimnastycznej, ale również na widowni, która mocno dopingowała swoich zawodników. Dzieci z naszej zerówki osiągnęły znakomity wynik zajmując I miejsce ( grupa 0”C” ). Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.


 

 

 

 

 

 


 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W ZERÓWCE

 

Środa 1 czerwca była dniem niezwykle uroczystym, ponieważ wszystkie grupy obchodziły Dzień Mamy i Taty. Na tę okazję dzieci przygotowały program artystyczny składający się z okolicznościowych wierszy, piosenek i układów ruchowo-tanecznych. Na zakończenie przedszkolaki złożyły rodzicom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, bukieciki kwiatów oraz słodkie pudełeczka. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze przy wspólnym poczęstunku.


 


 

 

WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

 

W dniu 30 maja dzieci z grupy 0”B” i 0”C” pojechały na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Ojcowskiego Parku Narodowego. Naszą wizytę w Ojcowie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem u stóp ruin ojcowskiego zamku. Pan przewodnik opowiedział nam ciekawe historie i legendy związane z tym zamkiem. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacyjno-Muzealnego, gdzie oglądaliśmy film 3D opowiadający historię powstania doliny Prądnika. Zwiedziliśmy również wystawy przyrodnicze ukazujące elementy flory i fauny parku, zobaczyliśmy ciekawe makiety oraz mogliśmy poczuć atmosferę jaskini wchodząc do specjalnie przygotowanego pomieszczenia. W czasie oglądania wystaw towarzyszyły nam efekty dźwiękowe – wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków, zwierząt zamieszkujących park oraz słuchaliśmy informacji przekazywanych przez lektora. Po czym spacerkiem wyruszyliśmy trasą turystyczną w kierunku Bramy Krakowskiej. Po drodze podziwialiśmy walory przyrodnicze parku m.in. wapienne skałki oraz znajdujące się w nich skamieniałości. Wysłuchaliśmy wiele ciekawych informacji i legend z nimi związanych. Na zakończenie wycieczki rozkoszowaliśmy się pysznymi lodami. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


 


 

WYCIECZKA DO CENTRUM KIJÓW NA SPEKTAKL „DOROTKA PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY”

 

We wtorek 17 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Centrum Kijów na przedstawienie teatralne „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.  Był to edukacyjny spektakl w wykonaniu aktorów  Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Poznaliśmy Dorotkę i jej przyjaciół oraz ich zabawne przygody. W fabułę przedstawienia wplecione zostały treści edukacji ekologicznej. Aktorzy w magiczny sposób przenieśli małych widzów w świat magii i fantazji, a piękna muzyka, scenografia i efekty dźwiękowe wszystkich zachwyciły. Po spektaklu niektóre dzieci miały okazję wcielić się w role bohaterów spektaklu i stojąc na scenie przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy.


 


 

 

 

WYCIECZKA  DO  ANIKINA

 

W środę 20 kwietnia przedszkolaki pojechały do Anikina – krainy zabaw dziecięcych.


Dzieci korzystały z takich atrakcji jak: baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, podesty, rury zjazdowe, ścianki wspinaczkowe, tajemne przejścia, domki, samochody oraz różne inne pojazdy. Dzieci na wspólnej zabawie wesoło spędziły czas i zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

 

 


 

ŚNIADANIE  WIELKANOCNE

 

Środa 23 marca to wyjątkowy dla nas dzień, ponieważ zgodnie z tradycją podczas zajęć w poszczególnych grupach podzieliliśmy się wielkanocnym jajkiem składając sobie świąteczne życzenia. Na naszych stołach królowały babki, babeczki i mazurki, które z apetytem zjedliśmy podczas wielkanocnego spotkania w salach przedszkolnych. Świąteczny nastrój panował już od wczoraj, ponieważ odwiedziła nas klasa II c z wychowawczynią p. Mają Longawą z krótką wierszowaną scenką wielkanocną. Następnie w grupach zrobiliśmy świąteczne stroiki, które dzieci zabrały do domu, aby udekorować nimi stół wielkanocny.


 


 

 

POWITANIE  WIOSNY

 

Dnia 21 marca przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu „Wiosna radosna” w wykonaniu uczniów klasy I c i II b pod kierunkiem wychowawczyń p. Kingi Płażek i Krystyny Wassermann. Barwne postaci i kwiaty z przedstawienia symbolizowały pierwszy dzień wiosny, który dzisiaj do nas zawitał. Na zakończenie przedstawienia wiosna wręczyła wychowawcom własnoręcznie wykonane bukieciki kwiatów. W grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia w związku z nadejściem wiosny. Jednak nie mogliśmy jak co roku wyruszyć barwnym korowodem nad rzekę Dłubię, aby pożegnać zimę ponieważ co chwilę padał deszcz na zmianę z przebłyskami słońca zgodnie z przysłowiem: „W marcu jak w garncu”. Pomimo niesprzyjającej pogody nastroje w naszych grupach były bardzo radosne.


 


 

 

DZIEŃ OTWARTY W ZERÓWCE

 

Dnia 19 lutego wychowawczynie z Oddziału Przedszkolnego zorganizowały Dzień Otwarty.

Rodzice oraz przyszli „zerówkowicze” zostali powitani przez panią wice-dyrektor Martę Marachę. Na sali gimnastycznej – korekcyjnej wychowawczyni grupy „B” Elżbieta Tochowicz- Zubelska przedstawiła prezentację multimedialną zerówki. Zaprezentowany został rozkład dnia, oferta zajęć dodatkowych, zdjęcia z przedszkolnych uroczystości i wycieczek. Następnie dzieci uczęszczające na kółko teatralne prowadzone przez wychowawczynie grup „A” i „C” Elżbietę Krawczyk i Beatę Hejmo przedstawiły bajkę „Śpiąca Królewna”. Po inscenizacji rodzice oraz dzieci udali się do sal przedszkolnych, gdzie odbyły się krótkie zajęcia adaptacyjne oraz zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Po zajęciach rodzice rozmawiali z wychowawczyniami oraz dokonywali zapisów do zerówki. Na korytarzu przygotowano kawiarenkę, w której goście mogli napić się kawy, herbaty, zjeść coś słodkiego oraz obejrzeć przedszkolne kroniki.

 

 

 

 

 


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Piątek 12 lutego 2016r. był w zerówce dniem szczególnie ważnym i uroczystym ponieważ odwiedzili nas wspaniali goście – babcie i dziadkowie. Dzieci z grupy A i C przygotowały inscenizację pt.: „Śpiąca Królewna” natomiast dzieci z grupy B przygotowały przedstawienie pt.: „ Jak pani zima bałwanka w lesie zostawiła”. Inscenizacje zostały urozmaicone piosenkami, układami tanecznymi oraz okolicznościowymi wierszykami.

W ten sposób mali artyści chcieli wyrazić babciom i dziadkom wdzięczność za ich miłość, dobroć, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki z przejęciem odtwarzali role, a goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagradzali występy.

Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia wręczając własnoręcznie wykonane laurki, kwiatuszki oraz krawaty. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze przy kawie i herbatce oraz  słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.


 


 

 

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

 


Dnia 4 lutego w naszej szkole odbył się pokaz iluzjonisty, w którym uczestniczyły również przedszkolaki. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, szczególnie gdy samemu można było przez chwilę pełnić rolę asystenta iluzjonisty. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch magika. Gromkimi brawami nagradzały każdy pokaz.

 

 


 

TŁUSTY  CZWARTEK


 


Czwartek 4 lutego zgodnie z karnawałową tradycją obfitował w zerówce w przepyszne pączki. Dzieci z uśmiechem na twarzach zajadały się mięciutkimi pączusiami.

  

ZABAW KARNAWAŁOWA

 

W dniu 3 lutego 2016r. odbyła się coroczna zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. Na tę okazję rodzice przygotowali przedszkolakom wspaniałe stroje. Dziewczynki przebrane były za: księżniczki, wróżki, czarodziejki natomiast chłopcy za piratów, batmanów, zorro oraz wiele innych niezwykłych postaci. Wesoło bawiliśmy się w towarzystwie wodzireja przy znanych i lubianych przez dzieci przebojach. Miłym akcentem zabawy był przygotowany przez rodziców poczęstunek.


   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Piątek 12 lutego 2016r. był w zerówce dniem szczególnie ważnym i uroczystym ponieważ odwiedzili nas wspaniali goście – babcie i dziadkowie. Dzieci z grupy A i C przygotowały inscenizację pt.: „Śpiąca Królewna” natomiast dzieci z grupy B przygotowały przedstawienie pt.: „ Jak pani zima bałwanka w lesie zostawiła”. Inscenizacje zostały urozmaicone piosenkami, układami tanecznymi oraz okolicznościowymi wierszykami.

W ten sposób mali artyści chcieli wyrazić babciom i dziadkom wdzięczność za ich miłość, dobroć, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki z przejęciem odtwarzali role, a goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagradzali występy.

Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia wręczając własnoręcznie wykonane laurki, kwiatuszki oraz krawaty. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze przy kawie i herbatce oraz  słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.


 


 

 

 

KÓŁKO PLASTYCZNE „MALI ARTYŚCI”.

 

Zajęcia kółka plastycznego „Mali artyści” odbywają się raz w tygodniu ( w poniedziałki) od 28 września 2015r, prowadzone są przez wychowawczynię grupy 0 „B” Elżbietę Tochowicz-Zubelską. Celem zajęć jest poznawanie różnych technik plastycznych, rozwijanie sprawności manualnych, kształcenie wyobraźni, rozwijanie twórczej inicjatywy dzieci, pomysłowości oraz wiary we własne możliwości. Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych w zerówce tematów oraz zainteresowań dzieci.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „WYMARZONY SKLEP LEROY MERLIN W 2025 ROKU”

 

Dzieci z grupy 0 „B” wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez sklep Leroy Merlin w Czyżynach. Tematem konkursu było wykonanie makiety sklepu. Dzieci wykonały makietę z różnych materiałów plastycznych zajmując II miejsce w konkursie.

 

 

 

  

  WIGILIA

 

Poniedziałek 21 grudnia był bardzo podniosłym i uroczystym dniem, ponieważ miała miejsce przedszkolna Wigilia. Zanim przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej by wspólnie podzielić się opłatkiem, oglądały spektakl „Przydrożna kapliczka” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Krakus”. Spektakl zrealizowany na podstawie utworu Zofii Kossak-Szczuckiej Pt.: „Gość oczekiwany” zawierał bogate treści wychowawcze. Był lekcją o skromności i dobroci, pokorze i miłosierdziu, gdzie świat wartości materialnych zderzał się ze światem duchowym. Skłaniał do refleksji i zadumy. Po spektaklu udaliśmy się na przedszkolną Wigilię. Świąteczne życzenia złożył dzieciom pan dyrektor Jarosław Kozłowski oraz wychowawczynie. Następnie usiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów. Dzieci częstowały się barszczykiem z uszkami, ciastami oraz wigilijnym kompotem. Takie miłe, wspólne chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

  

 


 

 

PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU „CZERWONY KAPTUREK”.

 

W piątek 11 grudnia udaliśmy się do sali widowiskowej Gminnej Biblioteki w Michałowicach w celu oglądnięcia przedstawienia „Czerwony kapturek”. Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy II „B” pod okiem wychowawczyni pani Krystyny Wassermann. Ciekawa scenografia i oprawa muzyczna sprawiła, że przedszkolaki z zainteresowaniem i skupieniem śledziły przygody małej dziewczynki. Następnie gromkimi brawami nagrodzili występujących uczniów.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  WARSZTATY MALOWANIA BOMBEK

 

Dnia 10 grudnia dzieci uczestniczyły w nietypowych zajęciach – warsztatach malowania i zdobienia bombek choinkowych pod czujnym okiem pań z pracowni artystycznej. Przedszkolaki w skupieniu malowały wymyślone przez siebie wzory. Ozdobione bombki po wyschnięciu i zapakowaniu w pudełka dzieci zabrały na pamiątkę do domu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

MIKOŁAJKI W ZERÓWCE

 

Piątek 4 grudnia był dniem długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci ponieważ odwiedził nas Święty Mikołaj. Miły gość został powitany piosenkami i wierszami, rozmawiał z dziećmi a następnie rozdał upragnione prezenty.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 ANDRZEJKI

 

W dniu 30 listopada we wszystkich grupach zerówkowych odbyły się andrzejki. Dzieci poznawały andrzejkowe tradycje uczestnicząc w wesołych wróżbach: wędrujące buty, serduszka z imionami, kolorowe kartoniki, koło fortuny, magiczne kubeczki. Na zakończenie tego niezwykłego dnia tańczyły przy muzyce oraz częstowały się słodkościami.

 

 

 

 

 

 


 

   WYCIECZKA DO CENTRUM KIJÓW NA SPEKTAKL „BRZECHWOLANDIA”

 

We wtorek 24 listopada wybraliśmy się do Centrum Kijów na spektakl teatralny „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu był okazją do poznania wierszy Jana Brzechwy tj.: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Leń”. Dzięki wizycie w pięknej krainie zwanej Brzechwolandia dzieci przeniosły się w kolorowy świat pełen radości, muzyki i zabawnych wydarzeń. Spektakl wzbogacony piękną scenografią i barwnymi kostiumami bardzo podobał się małym widzom.


 

 


 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWCE

 

W dniu 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej akademii. Po zakończeniu części artystycznej w salach przedszkolnych odbyły się zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji z historii naszego kraju. Poznawały symbole narodowe, słuchały hymnu, wykonywały kotyliony oraz flagi w barwach ojczystych. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

POKAZ  NAUKOWY „CIEKŁY AZOT”

 

 

W środę 28 października uczestniczyliśmy w pokazie naukowym z wykorzystaniem ciekłego azotu. Poznaliśmy właściwości ciekłego azotu. Zobaczyliśmy co się dzieje z przedmiotami, roślinami oraz produktami spożywczymi poddawanymi działaniu ekstremalnie niskich temperatur.

 

 

 

 

  

ŚWIĘTO  PATRONA  W  ZERÓWCE

 

W czwartek 22 października  przedszkolaki uczciły Święto Patrona Szkoły Podstawowej Św. Jana Pawła II. Wychowawczynie zapoznały dzieci z osobą naszego Patrona. Dzieci oglądały filmy: „Karol, który został świętym” oraz „Święty Jan Paweł II” przypominające najważniejsze wydarzenia z życia naszego wielkiego rodaka. Kolorowały ilustracje związane z życiem oraz działalnością Jana Pawła II.

 

 

 

 

 


 

 

DZIEŃ CHŁOPCA W ZERÓWCE

 

Dnia 30.09.2015r. we wszystkich grupach Oddziału Przedszkolnego odbył się Dzień Chłopca. Z tej okazji chłopcy jak również dziewczynki otrzymali upominki przygotowane przez rodziców.

 
 


 

 


 

Wygenerowano w sekund: 0.56