Kalendarz

Luty 2018

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Dojazd

BIP

bip

Wydarzenia 1-3 2012/2013

 

Obrazy artykułów: mama_1b.jpgDzień Mamy i Taty w klasach I- ych


Ostatnią  w tym roku szkolnym klasową uroczystością był Dzień Mamy i Taty.

Kl. IA świętowała w szkole. Uczniowie przygotowali przedstawienie, konkurs na odgadywanie portretów i słodki poczęstunek. Kl. IB uroczystość  zorganizowała na świeżym powietrzu przy stawach w Masłomiącej. Na początku dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny złożony z okolicznościowych wierszy i piosenek. Złożyły życzenia i ofiarowały wykonane przez siebie upominki. Mamy otrzymały tomik wierszy napisanych przez dzieci na komputerze i ozdobionych zdjęciem kwiatów. Tatusiowie otrzymali portret  z żoną po wcześniejszym odszukaniu właściwego na wystawie portretów. Potem dzieci miło spędzały czas na placu zabaw a rodzice na rozmowach przy kawie, ciastku i kiełbasce.

(M. Patecka)

 

 


 

Obrazy artykułów: zator_07.jpgWycieczka do Zatorlandu klas Ia,Ib


Dnia 13 czerwca klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Zatoru, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Widzieliśmy 100 różnych, ruchomych dinozaurów naturalnej wielkości w Parku Dinozaurów.

Podczas rejsu po wodzie podziwialiśmy szereg postaci mitologicznych w pierwszym w Polsce Parku Mitologii. W Parku owadów zaskoczyły nas rozmiary 11 figur gigantycznych owadów, które się ruszały i wydawały dźwięki. Nie mniej wrażeń dostarczyły dzieciom atrakcje Lunaparku: wesoły pociąg, plac zabaw, Mini gokarty, wodna karuzela Rekin, show 3D
z T-Rexem do których wracali parokrotnie. Na zabawach i spacerach szybko mijał czas. Po zakupie pamiątek pora była wracać do domu.

(E. Kozłowska, M. Patecka)

 

 


 

 

KLASY TRZECIE WE WROCŁAWIU

Wyjazd rocznicowy po komunijny


Wczesnym rankiem 10 czerwca 2013r. uczniowie klas trzecich z ks.Rafałem Żelaznym i wychowawczyniami udali się w daleką podróż - do Wrocławia.

Wycieczkę po Wrocławiu rozpoczęli bliskim spotkaniem z nauką poprzez zabawę wykorzystującą interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia. W Parku Rozrywki Edukacyjnej „ Ogrody Doświadczeń. Humanitarium” dzieci „podglądały” człowieka, przeprowadzały doświadczenia i prowadziły obserwacje pobudzające w nich chęć zrozumienia zasad działania ludzkiego ciała i umysłu oraz ciekawość i szacunek do otaczającego nas świata. Mottem placówki jest: „Zafascynować człowieka człowiekiem”. I tak też było.

Drugi etap wycieczki to spotkanie z historią, architekturą i zabytkami miasta. Pani Przewodnik prowadziła dzieci „Szlakiem wrocławskich legend i krasnoludków” pokazując jednocześnie najstarsze, najważniejsze, najciekawsze i najbardziej malownicze zakątki Starego Miasta. Mimo zachmurzenia można było obserwować panoramę miasta z wieży Wrocławskiej Katedry. Udało się również tym najbardziej spostrzegawczym uczniom znaleźć wszystkie krasnoludki wzdłuż trasy  co nie było takie łatwe.

Największą atrakcją był Pokaz Multimedialny „Tańczące Fontanny” –niezwykłe widowisko, którego  spontanicznymi uczestnikami została większość dzieci.

Na pożegnanie z Wrocławiem trzecioklasiści wybrali się w egzotyczną podróż po Azji, Afryce, Ameryce Południowej, Północnej, Australii i innych zakątkach świata, podczas której odbyli liczne, bliskie spotkania trzeciego stopnia z tajemniczymi mieszkańcami Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

To był dzień pełen atrakcji.

 


Obrazy artykułów: zakopane_1.jpg

 

 

 

 

KLASA 3 A  W DOLINIE KOŚCIELISKIEJ


 

 

Dnia 17 czerwca 2013 roku uczniowie klasy 3a pod opieką ks. Rafała Żelaznego i wychowawczyni Beaty Robak  odbyli całodniową wycieczkę w góry. Doliną Kościeliską prowadził dzieci przewodnik tatrzański p. Janusz Lach. Słoneczna pogoda sprzyjała małym turystom, by podziwiali przepiękne widoki górskich szczytów, zboczy, dolin i potoków. Kiedy dokuczył upał ochłody i mocnych wrażeń dostarczyła wszystkim Jaskinia Mylna. Jak sama nazwa wskazuje łatwo można w niej zgubić drogę wśród skalnych korytarzy. Wszyscy wykazali się odwagą i sprawnością fizyczną podczas przejścia wąskimi ciemnymi korytarzami o bardzo niskim sklepieniu. Najtrudniejszy odcinek trzeba było pokonać trzymając się łańcuchów. Udało się. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

 

 


 

 

ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU

 

27 maja 2013 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w żywej lekcji historii, którą poprowadziła Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO z Lublina. Pasowanie na rycerza, turniej rycerski, pojedynki, próba ciężkiego miecza, prawo średniowieczne-zakuwanie w dyby, moda i obyczaje, rycerski ekwipunek i uzbrojenie to  główne elementy pokazu przeplatane interesującymi opowieściami. To była niezwykła podróż w czasie.

 

 Organizator - Beata Robak

 


Obrazy artykułów: lagiewn_10.jpg

 

  

 

 

W CENTRUM JANA PAWŁA II


 

20 maja 2013 r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych na terenie Centrum Jana Pawła II przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Warsztaty pt. „Jan Paweł II też był dzieckiem”. „Spotkania papieża z dziećmi” dla klas 1-ych oraz „ Kim jest papież? Historia papiestwa. Papież Polak” dla klas 2-ich i 3-ich przybliżały dzieciom postać Wielkiego Polaka, Patrona naszej szkoły. Dzieci odwiedziły również będące na etapie budowy  Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, gdzie między innymi znajduje się płyta z grobu JP II oraz Jego relikwie. W pobliskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które papież konsekrował podczas ostatniej pielgrzymki do Polski mali uczniowie wysłuchali opowieści jednej z sióstr o Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej Orędowniczce Bożego Miłosierdzia. To była obfita w wartości całodniowa lekcja dla setki uczniów z klas 1-3.


Organizator wyjazdu: Beata Robak

 

 

Obrazy artykułów: lagiewn_01.jpg Obrazy artykułów: lagiewn_12.jpg

 


 

 

 

WYCIECZKA DO NIEPOŁOMIC

 

Obrazy artykułów: niepo1.gif Obrazy artykułów: niepo2.gif

 

Obrazy artykułów: niepo3.gif

 

 

Dnia 24.04.2013r. klasa IIb oraz uczestnicy zajęć dla uczniów uzdolnionych z nauk przyrodniczo – matematycznych w ramach projektu „Podstawówka z klasą” byli na wycieczce w Niepołomicach. Najpierw odwiedziliśmy dziedziniec XIV - wiecznego Zamku Królewskiego, potem podziwialiśmy zwierzęta zgromadzone na wystawie myśliwskiej. Następnie widzieliśmy obok zamku ogrody królowej Bony, pomnik króla Kazimierza Wielkiego w towarzystwie małego chłopca oraz fontannę – pomnik przedstawiający córkę leśniczego, która według legendy uratowała celnym strzałem życie Stefana Batorego. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne. Tutaj odbyły się zajęcia z pokazem multimedialnym o tematyce astronomicznej, seans w planetarium, oraz pokaz plam słonecznych w obserwatorium.


Marta Patecka, Anna Kozłowska

 


 

Obrazy artykułów: 1_3.gif

 

P O D S T A W Ó W K A  Z  K L A S Ą

 

 

 Od września  do czerwca dzięki uzyskaniu przez Urząd Gminy Obrazy artykułów: unia_4.jpgśrodków w  ramach projektu systemowego  -  „ Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I –III   - Podstawówka z klasą” zakupiono wiele różnorodnych pomocy dydaktycznych i  w naszej szkole odbywa się szereg zajęć:

   - zajęcia dla dzieci mających problemy z czytaniem i pisaniem i zagrożonych ryzykiem dysleksji,

   - zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu

 

wiedzy matematycznej,

   - zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy,

   - zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy

   - zajęcia dla uczniów uzdolnionych głównie z nauk przyrodniczo – matematycznych


Prowadzą je następujący nauczyciele:   

Obrazy artykułów: unia_2.jpg mgr Małgorzata Kania –Skrzypek,

 mgr Anna Kozłowska,

 mgr Elżbieta Kozłowska,

 mgr E. Okarma,

 mgr Marta Patecka,

 mgr Halina Skocz


Wymienione zajęcia odbywają się w małych grupach od 2 – 10 osobowych co sprzyja stworzeniu  każdemu odpowiednich warunków pracy i rozwoju. Pozwalają one uwierzyć uczniom w swoje możliwości, zachęcić do twórczego myślenia, zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności.

 

Obrazy artykułów: unia_1.jpg Obrazy artykułów: unia_5.jpg

 

 


 

 

Dni Ekologiczne w klasach 1-3

 

Obrazy artykułów: ekologia_10.jpg

 

 

 

Uczniowie klas 1-3 pod czujnym okiem wychowawczyń aktywnie włączyli  się w propagowanie zachowań proekologicznych w ramach Tygodnia Ekologicznego (15 - 22 kwietnia 2013). W salach i na korytarzach przygotowali tematyczne gazetki i wystawki.


Odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Dbamy o Ziemię”. Maluchy malowały działania jakie należy podjąć aby chronić naszą planetę. Klasy II zaprezentowały spektakl ekologiczny pt. „Na ratunek Ziemi.” W quizie między klasowym losowo wybrani uczniowie z poszczególnych klas poddani zostali sprawdzeniu zdobytej wiedzy i umiejętności z zakresu ekologii. Dostarczył on wielu wrażeń i emocji. Wszyscy uczniowie tworzyli listy do Ziemi. Jedni pisali je słowami, inni przedstawiali je graficznie.


Odbyła się degustacja zdrowych kanapeczek i ciasteczek przygotowanych przez uczniów klas I.


Podsumowaniem był „Marsz dla Ziemi,” w którym uczniowie przeszli przez Michałowice z hasłami zachęcającymi wszystkich mieszkańców do ochrony środowiska.

   


 

 

Zabawa karnawałowa  5.01.2013r

 

Obrazy artykułów: karnaw_1_3_1.jpgTego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Rodzice przygotowali Dzieciom wspaniały poczęstunek.  Zabawę Najmłodszych uczniów naszej szkoły prowadził Didżej Bartek.

 

E.Kozłowska


  

Wigilia

 

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbywają  się spotkania wigilijne w klasach oraz wspólne kolędowanie. Roziskrzona choinka, sztuczne ognie, łamanie się opłatkiem podczas życzeń, niezwykłe kolędy - to wszystko sprawia, że każde święta są piękne i niepowtarzalne. Przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których się wraca we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Te dni gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół, a także całą społeczność szkolną.

    E. Kozłowska, M. Patecka

 

 

                                                                                           

 

 


 

     

Szkolenie „Pierwsza pomoc”  

   

Jedną z form edukacji są zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. W naszej szkole mamy kilku nauczycieli przeszkolonych przez Ratowników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Cała Polska - Ratujemy i uczymy ratować”. Co roku szkolimy kilka klas z różnych poziomów edukacji. Dzięki tej akcji zyskaliśmy odpowiedni sprzęt dydaktyczny. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

                                              E. Kozłowska, M. Patecka, A. Kozłowska, A. Szydłowska 

   

 


 

 

Wyjazd Pierwszaków do Krakowa

  

  Dnia 11.12.2012r klasy: Ia, Ib, IIb uczestniczyły w wyjeździe do Krakowa. Wraz z Grupą Aktywni obejrzeliśmy spektakl pt. „Aksamitny Królik” w teatrze Groteska. „Stylowa scenografia, pomysłowe kostiumy, piękne lalki i maski oraz projekcje multimedialne przenoszą widzów w świat magii dziecięcych marzeń. Przedstawienie dla najmłodszych opowiada o wielkiej przemianie, której doświadczyć może każdy z nas”  

    Po przedstawieniu oglądaliśmy świąteczny Rynek Krakowski, a w podziemiach poznawaliśmy historię średniowiecznego Krakowa. Dzieciom podobały się ekspozycje oraz nowoczesne techniki przekazu informacji.

                                                                                                     E. Kozłowska, M . Patecka

 

 


 

 

Konkurs klas I-III wiedzy o Patronie - Papieżu Janie P.II

 

 

          Dnia 22.10.2012r uczniowie klas I- III wzięli udział w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Patronie Janie Pawle II. Klasy podzielone były na 6 zespołów. Każdy z nich miał inne zadanie do wykonania. Każdy wychowawca przydzielał uczniów do zespołów zgodnie z ich chęciami, możliwościami, umiejętnościami i zdolnościami. Zespoły rozwiązywały rebus, krzyżówkę, śpiewały piosenkę (kl.I- „Święty uśmiechnięty”, kl.II- „Santo Subito”, kl.III- „Wadowice moje miasto”. Układały puzzle, nazywały miejsca związane z Janem Pawłem II. Wykazały się także sprawnością fizyczną w strzelaniu na bramkę i obronie. Wielu wrażeń dostarczyło także ostatnie zadanie, w którym zespół wybierał pytanie za określoną ilość punktów (1-3,) a w odpowiedzi  wykazywał się znajomością wydarzeń z życia patrona. Wszyscy dobrze się bawili dopingując swoje klasowe zespoły. Wyniki były zaskakujące.

I miejsce – kl. Ib

II miejsce – kl.IIIa, kl.IIIb

III miejsce – kl. Ia

IV miejsce – kl. IIa, kl. IIb

Organizatorzy Marta Patecka i Magdalena Baranek dziękują wychowawcom kl.I-III  i rodzicom za pomoc i przygotowanie. 

 

 Zajęcia dodatkowe 

  

 

W ramach zajęć dodatkowych w klasach I odbywają się zajęcia wspomagające nabywanie podstawowych umiejętności. Dzieci doskonalą naukę czytania, pisania, formy wypowiedzi, umiejętności matematyczne i społeczne. Zajęcia te pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój uczniów.

    Oprócz tego dzieci rozwijają swoje zainteresowania w kołach plastyczno- technicznych. Poznają różnorodne techniki plastyczne, formy origami, rozwijają wyobraźnię, kreatywność i wrażliwość estetyczną. 

                                                                                              E. Kozłowska, M. Patecka 

 

 

 
 

Wyjazd na Zieloną szkołę (5.11- 8.11.2012r) 

Zielone Szkoły są niezbędnym uzupełnieniem programu realizowanego w szkołach stacjonarnych. Są doskonałą formą integrowania uczniów i nauczycieli oraz możliwością realizacji treści, których nie da się zrealizować w warunkach szkolnych. Jest wspaniałą odskocznią i odpoczynkiem od codziennej nauki szkolnej. Uczy ona samodzielności, zaradności i współdziałania w grupie. Z pewnością są to przydatne w dorosłym życiu umiejętności.
W tym rok

 

u w listopadzie byliśmy 4 dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Kościelisku koło Zakopanego. Po raz pierwszy pojechaliśmy  z Pierwszakami. Na taki wyjazd pozwoliła nam mała liczebność klas. Mimo jesiennej pogody zrealizowaliśmy wiele wyjazdowych punktów programu. W ośrodku dzieci poznawały tajniki kultury góralskiej, uczyły się piosenek, tańców, dokumentowały najważniejsze wydarzenia. Ośrodek ma wspaniałą kadrę pedagogiczną, domowe posiłki i swojską atmosferę. Wszystkim bardzo się podobało. Większość świetnie zniosła pierwszą próbę samodzielności i zaradności z dala od Rodzin.

                                              

E. Kozłowska, M. Patecka

 

 

 

  

 

 

 


Wygenerowano w sekund: 0.44