Kalendarz

Luty 2018

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Dojazd

BIP

bip

Klub Szkół UNICEF

 

 

 

Z dumą i radością informujemy, że w roku szkolnym 2014/15 nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF.

 

Jest to inicjatywa, która zrzesza szkoły zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie.

 

Będziemy starali się aktywnie włączać we wszystkie akcje edukacyjne i działania, których celem jest propagowanie postawy propomocowej.

 

 


Rok szkolny 2016/17


Finał akcji MALI uczniowie idą do szkoły

"Dzień dla Afryki" połączyliśmy z Dniem Otwartym w naszej szkole, który miał miejsce 18. 03. 2016. Uczniowie zachęcali przybyłych rodziców i dzieci do zakupu książek napisanych i wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ramach akcji MALI uczniowie idą do szkoły. Specjalnie na tę okazję nasi uczniowie upiekli również pyszne muffinki, którymi obdarowywali darczyńców. W trakcie "kiermaszu książek" udało im się zebrać 300 zł. Darowizna została przekazana na konto UNICEF i wspomoże edukację dzieci w Mali w Afryce Zachodniej. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!Kalendarz działań na rok szkolny 2015/16 

WYNIKI KONKURSU


Oto wyniki konkursu organizowanego we współpracy z biblioteką szkolną:


W kategorii klas I- III szkoły podstawowej


I miejsce Martyna Kania, Michał Kania "O psie, który latał samolotem"


II miejsca Natalia Bubka kl.2c "Kotek i biblioteka"

Małgorzata Bednarz kl.2c "Kotek i basen"

Łucja Filipiak kl.2b "Baranek marzyciel"


III miejsce Maria Kozioł kl.2b "Oliwia ratuje Paryż"

Bartosz Dadok - Grabski kl.2b "Szermierka moja pasja"


WYRÓŻNIENIA: Agata Święchowicz kl.2b Gwiazdka marzeń

Adam Machnik 2b "Przygody drwala i leśniczego",

Gabriela Frączek kl.2b "Przygody trzech piesków"

Nikola Michalska kl.2b "Zaginiony kotek"


Na wyróżnienie zasługuje klasa 2b, która przygotowała najwięcej książek

 

 W kategorii klas IV VI szkoły podstawowej


I miejsce Weronika Walczak kl.5a "Róża z Kwiatowic"


II miejsce Patrycja Dzedzyk, Gabriela Jeleń kl.5a "Wandzia Węszynos i mali detektywi"


III miejsce Karolina Wiśniewska kl. 6a "Konie to nie tylko zwierzęta..."

Katarzyna Massalska kl.4a "Marzenia Izy"


WYRÓŻNIENIA: Mateusz Massalski, Natalia Jamborska i Aleksandra Kwiecień

 

W kategorii klas I III gimnazjum


I miejsce Julia Rojek kl.2A "Życie w nieszczęściu"


II miejsce Dominika Musiał z kl IA "Smoczy kieł"


WYRÓŻNIENIE: Arkadiusz Słaboński


GRATULACJE Smile


  

PODUMOWANIE KONKURSU „MALI uczniowie idą do szkoły”.


Bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim, którzy napisali i własnoręcznie „wydali”  książeczki.


 

Prace zostały podzielone na 3 grupy:  klasy 1-3,  klasy 4-6 oraz gimnazjum.

Dzięki waszemu zaangażowaniu, JURY ma dużo pracy.

Czekamy na wyniki.Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!


We współpracy z biblioteką szkolną, Klub Szkół UNICEF rozpoczyna projekt „MALI uczniowie idą do szkoły”, który jest odpowiedzią na sytuację dzieci w tym afrykańskim kraju. Aż 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niski wskaźnik upowszechnienia edukacji rzutuje na całe życie mieszkańców Mali i będzie skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły będą mogli pomóc dzieciom z Mali, zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Jako, że naszym celem jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny – dlatego proponujemy, by dzieci i młodzież stworzyły swoje własne książki, które przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść, bajkę, opowiadanie, tomik poezji, komiks, książkę do czytania lub oglądania. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek można użyć wszelkiego rodzaju artykułów piśmienniczych, plastycznych, a nawet różnych materiałów. Wszystkie książki stworzone przez uczniów zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego „Dnia Książki dla Afryki”, a zaproszeni do szkoły goście będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły. Ten dzień to też okazja, by wszystkie nieużywane przez nas książki, które mamy w domach przynieść do szkoły i zorganizować wielki kiermasz. Każdy z zaproszonych do placówki gości będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i w zamian za darowiznę na rzecz dzieci wrócić do domu z nową książką.


Koordynatorki Szkolnego Klubu UNICEF
Za udział w akcji edukacyjno-pomocowej na rzecz odbudowy szkół po trzęsieniu ziemi w Nepalu nasza szkoła otrzymała od UNICEF Polska dyplom "Placówki wspierającej dzieci w Nepalu".
Dziękujemy!Pierwszy Dzień w Szkole po Trzęsieniu Ziemi w Nepalu

 

 

 

Meghraj Dulal z niepokojem patrzy, jak po raz pierwszy od 25 kwietnia, kiedy to Nepal nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 w sali Richtera, otwierają się bramy do szkoły. Wspaniale, przyszły chyba wszystkie dzieci!, mówi Dulal, podczas gdy setki dzieci spieszą do ukochanej szkoły, oddalonej zaledwie o kilka kilometrów od siedziby ONZ w Katmandu. Dulal spodziewał się, że z ponad 700 uczniów do szkoły wróci tylko około 10 procent. Jednak kiedy zobaczył, jak przez pięknie udekorowaną bramę do szkolnego budynku wlewa się tłum dzieci, przestał nawet liczyć. Teraz na naszych rękach spoczywa odpowiedzialność, aby zapewnić tym dzieciom bezpieczeństwo i powrót do szkolnej rutyny bez zbytniego rozpamiętywania katastrofy, mówi Dulal. Moje dzieci będą tu bezpieczniejsze niż w domu. W szkole jest więcej przestrzeni i są rówieśnicy, za którymi dzieci tak bardzo tęskniły, mówi 22-letnia Minu Shrestha. W tym samym czasie jej trzyletnia córeczka Preeti usadawia się wygodnie w tymczasowym miejscu do nauki, wzniesionym na terenie szkoły przy wsparciu UNICEF.

 

Dzięki zaangażowaniu polskich Darczyńców udało się zebrać ponad 2,1 miliona złotych na akcję ratunkową w Nepalu. Swój wkład w ten wynik miały polskie szkoły, które jak zwykle ochoczo włączyły się w pomoc organizowaną przez UNICEF. Również uczniowie naszej szkoły i ich opiekunowie włączyli się do akcji „Pomóżmy dzieciom z Nepalu wrócić do szkoły”, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

 


 

 

Rok szkolny 2014/15

 

„Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły”

 

25 kwietnia 2015 roku doszło do niezwykle silnego trzęsienia ziemi w Nepalu – kraju położonym w Azji Południowej. W jego wyniku ponad 5000 osób zginęło, a prawie milion dzieci wymaga natychmiastowej pomocy. Wstrząsy o sile 7,9 w skali Richtera  spowodowały niewyobrażalne zniszczenia, których naprawa będzie wymagała dużo czasu.

 

Do akcji pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu może włączyć się każdy. Nasza szkoła również bierze udział w akcji UNICEF „Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły”. Wszystkie pieniądze zebrane w szkole i na aukcji lalek w Dniu Dziecka zostaną przekazane na ten cel.

 

Przypominamy też Państwu, że można wysłać SMS o treści NEPAL na numer7245 (koszt 2,46 PLN).

 

 


 

 

 

FESTYN 31.05.2015


Na tegorocznym festynie znalazło się po raz pierwszy stoisko UNICEF.  Na aukcji można było zakupić lalki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że kolejny raz można było liczyć na Państwa ofiarność. 

Zebrane pieniążki przekażemy organizacji UNICEF.

Na scenie głównej wręczyłyśmy nagrody zwyciężczyniom konkursu szkolnego.


Gratulujemy i dziękujemy.

 

 

 

 


 

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ LALKĘ UNICEF


Włączając się w akcję WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, organizatorki nie spodziewały się tak wielkiego odzewu.

W pierwszej kolejności chcemy podziękować wszystkim autorom 35 lalek jakie pojawiły się na naszej wystawie.

Kolejne, gorące podziękowania dla rodziców i nauczycieli, którzy włączyli się do akcji „adopcyjnej” . Dzięki Państwa wsparciu finansowemu zebraliśmy kwotę 380 złotych, które wysyłamy na konto UNICEF-u.


BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą i najciekawszą lalkę.

Zwyciężył ANARUK, którego wykonawczyniami są: Ola Luciak i Nikola Banach.

Wyróżnienie, dzięki dużej ilości głosów, otrzymał ADAM.  Jego wykonawczyni to Zuzia Patecka.

 

 

 

Nagrody dla zwyciężczyń wręczone zostaną przy okazji ŚWIĘTA WIOSNY.

W kolejnym etapie, ANARUK weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Wszystkie lalki zostaną wystawione na sprzedaż w czasie wiosennego Festynu Szkolnego. Kwota zebrana z ich sprzedaży, zasili konto UNICEF-u.


Podziękowania składają koordynatorki projektu: Małgorzata Mełges i Katarzyna Muzyk-Sowa.

 

 

 


 

 

LALECZKI UNICEF

 

Do tej pory otrzymaliśmy ponad 10 pięknych i kolorowych lalek. Wiemy, że jeszcze kilka jest w trakcie prac wykończeniowych. Cieszymy się, że akcja cieszy się powodzeniem, szczególnie wśród uczniów SP. Zachęcamy wszystkich do tworzenia szmacianych „dzieł sztuki”.


Od 26 stycznia chcemy zorganizować wystawę LALECZEK UNICEF powstałych w naszej szkole.

29 stycznia zostanie przeprowadzona aukcja.  Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).


W dalszym etapie przeprowadzimy konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”.  Zwycięska praca będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę wśród wszystkich szkół UNICEF. Nagrodą jest koncert Majki  Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu Wszystkie Kolory Świata. Konkurs będzie odbywał się między 2 a 16 marca 2015r.

 

 


 

 

Od poniedziałku wystawiamy lalki uszyte w ramach akcji "Wszystkie kolory świata." Ich projektantom i wykonawcom- bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy aż 35 lalek! W każdej lalce widać ogromny nakład pracy i każda zasługuje na prezentację!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Po raz trzeci wystartowała akcja „Wszystkie Kolory Świata”. 


Projekt Wszystkie Kolory Światajest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się wSudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

 

Jakie są cele projektu?

  • ·         kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • ·         pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • ·         zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Na czym polega projekt „Wszystkie Kolory Świata”? 


W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

 

 

 

Tegoroczna odsłona projektu jest jego trzecią edycją. Poprzednie dwie edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 1700 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać ponad 1,1 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone i Czadzie. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc tysiącom cierpiących dzieci w Sudanie Południowym.


 Wygenerowano w sekund: 0.49