Odblaskowa gra terenowa

16 października o godzinie 17:00 nasza szkoła zaświeciła! Wszystko to za sprawą uczniów klas 5 – 7, którzy przyszli na wieczorną grę terenową, zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, latarki i czołówki.

         Dzieci otrzymały karty z zadaniami do wykonania oraz mapy, dzięki którym wiedziały jak się poruszać. Zostały wytyczone 3 różne trasy – teren szkoły, boisko i plac zabaw oraz teren przy Bibliotece i Gminie. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą, sprytem i umiejętnością logicznego myślenia. Zadania były bardzo zróżnicowane: tor przeszkód, rzuty do kosza, szukanie
w piasku ukrytych odblasków, rozwiązywanie rebusów, układnie wierszyków, odnajdywanie liter ukrytych na tablicach informacyjnych, lub wewnątrz ślizgawki, wskazywanie drogi ewakuacyjnej ze szkoły, wytyczanie ścieżki rowerowej za pomocą mapy Google, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu i inne.

Uczniowie dwoili się i troili. Skalali, biegali, wspinali się, recytowali,
a przede wszystkim dobrze się bawili! Nad ich bezpieczeństwem czuwali nie tylko nauczyciele, ale i rodzice, którzy wspierali organizatorów w tej imprezie.

Całość zakończyła się o godzinie 19:00, a uczniowie bezpiecznie
i w odblaskach, wrócili do domów.

Skip to content