Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas trzecich

W czwartek 9 marca 2023 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Czytelniczego dla Klas Trzecich pt.: „Zwierzę przyjacielem człowieka”. Całość była objęta honorowym patronatem przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego p. Łukasza Smółkę, oraz Wójta Gminy Michałowice p. Antoniego Rumiana. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy w szkołach macierzystych, drugi w naszej Szkole.

Dzieci przystąpiły do finału w zespołach – część odpowiadała na pytania o różnym stopniu trudności, a druga część malowała plakat na podany temat. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat przeczytanych lektur oraz talentem plastycznym! Walka do samego końca była bardzo wyrównana.
Oto lista finalistów:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Raciborowicach

drużyna odpowiadająca na pytania:Seweryn Kubicz, Gabriela Nowak, Aleksandra Duda;

drużyna wykonująca pracę plastyczną:Henryk Cichy, Damian Wójcik, Nikola Halicka, Zofia Nahajowska, Hanna Sikora.

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Więcławicach

drużyna odpowiadająca na pytania:Franciszek Badowski, Amelia Kociarz, Anastazja Filak;

drużyna wykonująca pracę plastyczną: Jan Głód, Arkadiusz Szydło, Alicja Prokuska, Kacper Franczak, Zuzanna Jurek.

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach

drużyna odpowiadająca na pytania: Liliana Zemlik, Piotr Wywiał, Mikołaj Misiak;
drużyna wykonująca pracę plastyczną: Pola Kruczek, Kacper Bargieł, Jan Rybka, Franciszek Kucharczyk, Paskal Klimek.

Gratulujemy Uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w GALERII.