Kalejdoskop matematyczny

„Kalejdoskop Matematyczny”
7.12.2019r.  – ostanie spotkanie, które odbyło się w ramach projektu „Kalejdoskop Matematyczny”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4ab  wraz z rodzicami. Warsztaty prowadzone były przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej.
Poniżej relacja rodzica  z klasy 4a:

„Kalejdoskop Matematyczny, który odbył się w naszej szkole, pokazał nam inne oblicze matematyki. Zajęcia były ciekawe, zagadnienia intrygujące, a  przede wszystkim spędziliśmy wspólnie czas z dzieciakami. My dorośli inaczej  odbieraliśmy zajęcia teoretyczne, z większym zaciekawieniem niż dzieci, jednak w działaniach praktycznych dzieci ze swoja wyobraźnią pobiły nas na głowę. Na początku wydawało się nam, że jako dorośli z łatwością pokonamy dzieci w drużynowej grze, nic bardziej mylnego. To one maja większa wyobraźnię i szybkość, a także większą determinację, dlatego w konkursie drużynowym szybciej zrobiliśmy tylko jedno zadanie.
Spotkanie było bardzo ciekawe, pouczające i twórcze. Warto brać udział z naszymi dziećmi w zajęciach tego rodzaju, bo wspólnie spędzony czas jest bezcenny. To czas mile spędzony z dzieckiem na wspólnej nauce przez zabawę. Matematyka była pokazana dzieciom w sposób bardzo atrakcyjny  i obrazowy.”

 

Więcej zdjęć w GALERII.

 

Skip to content