Młodzi dla Niepodległej

Młodzi dla Niepodległej

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Szkoły Gminy Michałowice brały udział w projekcie „Młodzi dla Niepodległej”, w ramach którego odbył się szereg działań mających na celu uczczenie tej pięknej rocznicy (konkurs plastyczny, gra terenowa, konkurs wiedzowy).

Podsumowaniem projektu była uroczysta gala, która odbyła się 11 listopada w sali kinowej Biblioteki Gminnej. Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały w tym dniu nagrody wręczone przez Wójta Gminy Michałowice.

Dodatkowo w tym dniu odbył się uroczysty apel pod obeliskiem na Komorze, a następnie Msza Święta w kościele parafialnym  z udziałem  szkolnego i harcerskiego pocztu sztandarowego.

 

 

 

 

 

Żywa flaga

W piątek, 9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowicach jak co roku świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości patriotyczną akademią. Jednak w tym roku w związku z okrągłą rocznicą, po akademii uczniowie, nauczyciele  oraz przedstawiciele organu prowadzącego udali się na boisko szkolne, aby wspólnie stworzyć żywą flagę.

 

 

 

 

Skip to content