Noc naukowców 17-18 marca

W nocy z piątku na sobotę (17/18 marca) w naszej szkole odbyło się nocowanie uczniów z klas 6C, 7A i 7B. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Noc naukowców” i miało na celu wzbudzić zainteresowanie młodzieży nauką.

Od 19 do późnych godzin wieczornych nasi uczniowie, uzbrojeni w karimaty i wiedzeni mocą umysłu, rozwiązywali zadania z różnych dziedzin nauki, przechodząc kolejne etapy gry terenowej. Drużyny pracowały z takim zaangażowaniem, że organizatorzy zrezygnowali z wytypowania zwycięzców i słodkości powędrowały do wszystkich. Następnie uczestnicy nocowania mogli podziwiać intrygujące eksperymenty naukowe, które profesjonalnie poprowadziły dla nich uczennice i uczniowie z klas ósmych.

Wysiłek intelektualny przerywany był układami tanecznymi oraz przepyszną domową pizzą wypiekaną dla wszystkich przez nasze szkolne ekspertki – panią pedagog i psycholog. W końcu już Hipokrates twierdził, że najbezpieczniejszą i najpewniejszą drogą do utrzymania zdrowia jest dbałość o odpowiednią ilość pożywienia i ruchu. Nie obyło się bez nocnego kina, bo jakoś nikt nie kwapił się do spania, kiedy zbliżała się już pora przyszykowania sobie śpiulkolotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom klas 8A, 8B i 8C oraz naszym absolwentom za pomoc przy organizacji tego wymagającego wydarzenia! Spisaliście się na medal! 👍

Więcej zdjęć z GALERII