Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

W listopadzie 1918 roku kończyła się Wielka Wojna. Rozbiorcy ziem polskich doznali klęski. Niemcy i Austro-Węgry przegrały wojnę, Rosja carska upadła w wyniku rewolucji bolszewickiej. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość.

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej rozpoczęli obchody Święta Niepodległości wciągnięciem flagi państwowej na maszt przed budynkiem szkoły.

Klasy szóste pod opieką pań: Beaty Kuczmańskiej, Małgorzaty Mełges i Haliny Skocz przygotowały akademię ukazującą trudny czas walki Polaków o wolność. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni niepodległościowych.

11 listopada o 9:00 Mieszkańcy Michałowic spotkali się na Komorze – w miejscu, gdzie przed ponad stu laty przebiegała granica państw zaborczych. Reprezentacja klasy Vb razem z harcerzami z Żółtego Szczepu zorganizowała krótki apel, którego treść przypomniała o tym, jak Polacy walczyli o wolność swojej Ojczyzny.

Więcej zdjęć z obchodów w GALERII.