pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem, a także jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka – od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem.

17 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nowo przyjęte dzieci zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej.

W części artystycznej przedszkolaki przekonały wszystkich o tym, że zasługują na miano Przedszkolaka. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ.

W drugiej części nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz breloczek z imieniem. Uwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek w sali.

GRATULUJEMY naszym „nowym” mądrym maluchom i życzymy, by każdy dzień rozwijał i pobudzał ich wyobraźnię do kreatywnego i twórczego działania, a także aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

Małgorzata Marzec

Skip to content