Warsztaty w przedszkolu

Uczniowie klasy 7C zostali zaproszeni przez dyrektor Przedszkola Publicznego w Michałowicach, panią Elżbietę Tochowicz-Zubelską, do poprowadzenia warsztatów na temat niepełnosprawności intelektualnej w trzech grupach pięcio- i sześciolatków.

Było to nie lada wyzwanie, bo tym razem to nasi uczniowie wcielili się w rolę edukatorów! Mając jednak już doświadczenie wyniesione ze spotkań z mieszkańcami ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Dolina Słońca w Radwanowicach, poradzili sobie całkiem nieźle i z tym wymagającym zadaniem. Zajęcia oparte zostały na publikacji ABC Empatii opracowanej przez Fundację Czepczyński Family Foundation.

Po warsztatach o niepełnosprawności, nasi uczniowie poprowadzili warsztaty plastyczne dla młodszych kolegów, w trakcie których przedszkolaki przygotowały śliczne ozdoby świąteczne. Radości z tworzenia było co niemiara, i to zarówno wśród młodszych i starszych uczniów J Urocze wielkanocne owieczki zostaną sprzedane na kiermaszu przedświątecznym zorganizowanym w przedszkolu, a datki zebrane w trakcie tej imprezy zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom i współpracom, uda się ukształtować pozytywne postawy wśród dzieci i młodzieży, a nasz świat będzie lepszy.

Skip to content