Zielona Szkoła w Kościelisku

W dniach od 23 do 27 września 2019r. uczniowie z klasy IIIc, IVa, IVb wraz z wychowawczyniami Anną Kozłowską, Anetą Szydłowska i Agnieszką Puchalską przebywali na „Zielonej Szkole” w Domu Wczasów Dziecięcych w Kościelisku.

Tygodniowy pobyt w górach obfitował w wiele atrakcji. Dzieci realizowały zagadnienia ścieżki edukacyjnej – „Dziedzictwo kulturowe regionu z elementami zajęć turystyczno – krajoznawczych”. W   czasie wędrówek podziwiali piękno gór i panoramę Tatr z Gubałówki. W Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego dzieci zobaczyły największą w Polsce makietę Tatr, oraz realistyczne dioramy tatrzańskich ekosystemów. W jednej z sal kinowych dzięki użytej technologii 3D (podmuchy wiatru i gwałtowne ruchy fotela) przeżyły symulowane zejście lawiny. W trakcie zwiedzania na dzieci czekała sala odkryć, w której uczyli się orientacji na mapie, mogli poskakać jak kozica lub pobiegać jak jeleń.

Dzieci uczyły się śpiewać góralskie piosenki i malowali na szkle. W czasie pobytu w górach również świetnie się bawili i integrowali podczas i wspólnych zabaw.

 

Więcej zdjęć z zielonej szkoły w galerii.

Skip to content