Wizyta w Operze Krakowskiej

11 października klasy 6a i 6b wzięły udział w wydarzeniu turystyczno-kulturalnym, którego organizatorem była Małopolska Organizacja Turystyczna z siedzibą w Krakowie. Uczniowie uzyskali całkowite dofinansowanie w ramach projektu „Poznaj Region”.

Młodzież zawitała do Opery Krakowskiej, gdzie zwiedziła wystawę dotyczącą kosmosu. Jednakże punktem głównym wyjazdu był musical „Kopernik” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, który zrobił ogromne wrażenie na młodych widzach.

Po spektaklu uczniowie otrzymali poczęstunek, a następnie wraz z przewodnikiem udali się na zwiedzanie kilku atrakcji Krakowa. Jesienny spacer rozpoczęli od Placu Matejki, by później przejść pod Barbakan i Bramę Floriańską. Następnie idąc jedną z piękniejszych ulic Krakowa dotarli do Kościoła Mariackiego, gdzie wysłuchali informacji o ołtarzu Wita Stwosza i historii żółtej ciżemki. Kolejnym punktem zwiedzania był Rynek Główny z Sukiennicami i Wieżą Ratuszową. Na koniec udali się do Collegium Maius, gdzie usłyszeli legendę o Nawojce, ale też wyjazd klasowy zatoczył koło, wracając do postaci Mikołaja Kopernika, który tamże studiował.

Skip to content