Wycieczka do Wrocławia – Miasta Stu Mostów

W dniach 18-19 czerwca 2024 roku klasy siódme wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, znanego jako Miasto Stu Mostów. Pełni entuzjazmu i gotowi na przygody, rozpoczęliśmy naszą podróż wcześnie rano.

Dzień 1

Ostrów Tumski

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był Ostrów Tumski, najstarsza część Wrocławia. Przewodniczka opowiedział nam o historii tego miejsca, podkreślając znaczenie katedry św. Jana Chrzciciela. Spacerując po malowniczych uliczkach, podziwialiśmy gotyckie zabytki i wsłuchiwaliśmy się w opowieści o dawnych czasach.

Gra Miejska z Kodami QR

Kolejnym punktem programu była ekscytująca gra miejska na Starym Mieście. Uzbrojeni w smartfony i mapy, podzieleni na grupy, ruszyliśmy na poszukiwanie ukrytych pod kodami QR punktów rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Rozwiązując zagadki, poznawaliśmy wrocławskie tajemnice i atrakcje. Zabawa ta nie tylko dostarczyła nam dużo frajdy, ale również nauczyła pracy w zespole.

Panorama Racławicka

Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć monumentalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiające bitwę pod Racławicami. To niesamowite doświadczenie przeniosło nas w czasy insurekcji kościuszkowskiej i pozwoliło lepiej zrozumieć naszą historię.

Wieczorny Spacer na Starym Mieście

Po dniu pełnym wrażeń zrelaksowaliśmy się podczas wieczornego spaceru po Starym Mieście. Oświetlone uliczki i mosty tworzyły magiczną atmosferę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzień 2

Hala Stulecia i Tereny Targowe

Drugiego dnia wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwialiśmy jej imponującą architekturę i dowiedzieliśmy się więcej o wydarzeniach, które miały tam miejsce. Przyległe tereny targowe z ogromną fontanną również zrobiły na nas duże wrażenie.

Ogród Japoński

Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który zachwycił nas swoją orientalną atmosferą. Spacerując wśród pięknych roślin, stawów i mostków, czuliśmy się jak w Japonii. Było to idealne miejsce na chwilę relaksu i kontemplacji natury.

ZOO i Afrykarium

Ostatnim punktem naszej wycieczki było ZOO i Afrykarium. Podziwialiśmy różnorodność zwierząt z różnych kontynentów, a szczególnie zapadło nam w pamięć Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać podwodny świat.

Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianym doświadczeniem pełnym nauki i zabawy. Dzięki bogatemu programowi zwiedzania mogliśmy lepiej poznać historię, kulturę i piękno tego miasta. Wszyscy wróciliśmy do domów zadowoleni i pełni wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Skip to content