Dzień chemika

Dnia 05.06.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chemika, zorganizowany w ramach projektu chemicznego „Nie wszystkie E są złe”, pod patronatem Fundacji PZU. Z tej okazji uczniowie klas 6,7,8 SP mieli możliwość uczestniczenia w pokazie doświadczeń chemicznych wykonywanych przez nauczycielkę chemii panią mgr inż. Edytę Sochę. Pokazy dotyczyły identyfikacji związków chemicznych w żywności oraz wyjaśniały cel stosowania niektórych dodatków w środkach spożywczych. Klasy 1-5 wykonywały w ramach projektu plakaty dotyczące zdrowej żywności i wybranych grup dodatków E, zaś klasy 6 prezentacje multimedialne związane z tym tematem.


06.06.2023r. jako podsumowanie projektu uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu pani Edyty Sochy na temat dodatków do żywności.
Projekt ten miał na celu zwiększenie świadomości konsumenckiej zarówno przy wyborze produktów spożywczych jak i ich konsumpcji oraz wyjaśnienie po co stosowane są tego typu dodatki i które z nich nie wpływają szkodliwie na nasze zdrowie.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Karoliny Wysockiej, koordynatora  projektu „Nie wszystkie E są złe” z ramienia Fundacji PZU oraz do pani Małgorzaty Dadok-Grabskiej za pomoc i zaangażowanie zarówno na etapie przygotowania projektu jak i podczas jego realizacji.
Rodzicom- Wolontariuszom projektu składamy również wyrazy wdzięczności za aktywny udział w Dniu Chemika.
Skip to content