Pokaźna grupa uczniów naszej szkoły – klasy siódme, szóste i niektórzy uczniowie z klasy 5c – wyjechała z wychowawczyniami i panią pedagog na dwudniowy (14-15 czerwca) wyjazd naukowy do Łodzi: Nauczanie przez działanie – ciekawostki świata przyrody i rozbudzenie zainteresowania nowymi technologiami w nawiązaniu do doświadczeń lat minionych. Wyjazd zaplanowany został w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.
Podczas wyjazdu skupiliśmy się na nauczaniu poprzez doświadczenia i działanie, na edukacji alternatywnej, która odchodzi od 'nauczania jako przekazywania treści’ na rzecz 'uczenia jako wsparcia w nabywaniu umiejętności’. Wybierając nauki przyrodnicze i wykorzystując metody aktywizujące, eksperymenty i innowacyjne rozwiązania w przestrzeni placówek kulturalno-oświatowych, udało nam się stworzyć uczniom przyjazne warunki do odkrywania po pandemii świata 'na nowo’.
W trakcie wyjazdu nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach relaksacyjnych oraz warsztatach z efektywnego uczenia się, zwiedzili interaktywne Centrum Nauki i Techniki EC1, spacerowali po najdłuższym polskim deptaku, czyli ulicy Piotrkowskiej, a na końcu spędzili kilka godzin w przepięknym łódzkim Zoo i Orientarium, które jest najnowocześniejszym kompleksem prezentującym faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej, w tym krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie.