Kalejdoskop Matematyczny dla uczniów z oddziału przygotowawczego

Na kolejną odsłonę warsztatów Kalejdoskop Matematyczny Politechnika Krakowska zaprosiła uczniów z naszego oddziału przygotowawczego. Warsztaty odbyły się w sobotę i niedzielę – 26-27 listopada 2022 r. Projekt Kalejdoskop Matematyczny ma na celu m.in. rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni matematycznej uczniów. W trakcie dwudniowych warsztatów nasi uczniowie mieli do wykonanie wiele ciekawych zadań, m.in. rozwiązywali łamigłówki matematyczne, tworzyli zaplatane bryły z papieru i plastikowe modele przestrzenne, układali parkietaże, kreślili nefroidy i kardioidy oraz błądzili w labiryntach. Każdy uczestnik otrzymał tzw. pakiet startowy z przyborami szkolnymi a dodatkowo każdego dnia na naszych młodych matematyków czekało śniadanie i obiad. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali dyplomy.