Zielona szkoła nad jeziorem

Uczniowie klas siódmych i ósmych zakończyli wrzesień w fantastycznym nastroju, a to dzięki temu, że 25 września wybrali się na tygodniową zieloną szkołę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku Michasiówka w Giewartowie, który jest położony nad najczystszym w Polsce Jeziorem Powidzkim. Ośrodek jest otoczony zielenią i kwiatami, posiada bezpośredni dostęp do wody, własną plażę, przystań dla kajaków, kompleks boisk sportowych, namiot gier, strefę trampolin, survivalową, łuczniczą i oferuje wiele innych atrakcji.

W trakcie naszego pobytu zajęć wodnych, sportowych, survivalowych, rozrywkowych i edukacyjnych było tak wiele, że nie tylko nie sposób było się nudzić, ale też nikomu nie chciało się na koniec wracać do domu 🙂

Nasi uczniowie eksplorowali okolicę, pływając kajakami lub jeżdżąc na hulajnogach, dbali o swoją sprawność fizyczną, grając m.in. w siatkówkę plażową i koszykówkę, ćwiczyli opanowani i celność, strzelając z łuku, uczyli się sztuki przetrwania w lesie w trakcie zajęć z survivalu, pokonywali lęk wysokości, skacząc na bungee trampolinach i wspinając się na imponujące wysokości podczas zajęć linowych oraz przeszli prawdziwy wycisk podczas militarnego toru przeszkód i nocnej gry terenowej. Wieczorami integrowali i relaksowali się podczas ogniska, grając w gry i quizy oraz na fluo-party.

I choć pokonaliśmy kilkaset kilometrów, żeby tam dotrzeć, to naprawdę było warto!

 

Więcej zdjęć w GALERII.

Skip to content